Beraat!!!

Şahsım ve kıymetli hocam Doç.Dr. Şebnem Çağlar ile ilgili 2012 yılından bu yana bir takım iddialar ortaya atılmış, sistematik bir lince maruz bırakılmıştık. Tüm bu haksız kişilik suikastına önderlik eden, adını anmanın laf-ı güzaf ve tiksinme sebebi olduğu bir öğretim üyesi(!) ve hocalı öğrencili suç çetesi bizler hakkındaki iftiralarını yaymış, basın yolu ve farklı mecralar üzerinden şeref ve haysiyetimize tetik çekmişlerdir.

Bunca yıllık süreçte bu iddiaların tümüne özelde cevap versek de genel olarak kapsamlı bir açıklama yapmaktan imtina ettik çünkü en iyi cevabın yargı tarafından nihayeten verileceğine inancımız tamdı. 5 yıllık üniversite soruşturmaları, Danıştay süreci, Cumhuriyet Savcılığı soruşturması ve mahkemece İstanbul dışından atanan bilirkişi incelemeleri ardından, tüm iddialara yönelik İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Beraat kararı verilmiştir.

Şahsımla ilgili sanık sıfatıyla hiçbir zaman bir yargı süreci yürütülmedi, Doç.Dr. Şebnem Çağlar hocamla ilgili ise bahsettiğim suç çetesi tarafından tahrif edilmiş ve tahrif edildiği mahkeme sürecinde ortaya çıkmış bir takım resmi raporlar üzerinden yargılama yoluna gidilmişti ancak 5 yılın sonunda adalet Beraat kararıyla tecelli etmiştir.

Dosya üzerinde herhangi bir yayın kısıtlaması ve gizlilik olmadığından, davanın bir tarafı olarak 24. Asliye Ceza Mahkemesinin 6 sayfalık gerekçeli kararı ve 14 sayfalık bilirkişi raporunun sadece sonuç kısımlarını yayınlıyorum. Bu belgelerde yayınlamadığım bir takım yerler üçüncü şahısların hukukunu korumak istememdendir. Bunun ötesinde, bizlere 5 yıllık süreçte iddiaların aslını sormaktansa art niyetli çeteye itibar edenlerin kararların detayını bilmelerinin de gereği ve kıymeti yoktur.

Bu kişilik suikastına önderlik edenlerle şahsımın hukuki mücadelesi sürdüğünden konuya dair "Varan 2" mahiyetinde olan sürece dair şimdilik susmak durumundayım. 5 yıllık süreçte kıymetli hocam Şebnem Çağlar ve şahsıma "insanlık ve vicdan" çerçevesinde yaklaşan herkese minnettarız. Tetikçi grup zaten ettiğini elbet bulacaktır çünkü ilahi adalette zaman aşımı yoktur!

1) 24. Asliye Ceza Mahkemesinin 6 sayfalık gerekçeli kararının sonuç kısmı

2- Mahkeme tarafından atanan bilirkişinin 14 sayfalık raporunun sonuç kısmı


Savash Porgham
887FC076-7C26-4FC0-A898-0FCA91135EF0.jpg
Sosyal Medyadan Takip Edin
  • Instagram
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black